301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Ekim 2019 - Pazar 19:04
 
BAKAN KURUM:“BELEDİYE BAŞKANIMIZLA BİRLİKTE ADIYAMAN’I MARKA ŞEHİR HALİNE GETİRECEĞİZ”
Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, bakanlığının Adıyaman’daki yatırımlarını incelemek üzere ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Adıyaman ziyaretini değerlendirdi.
Gündem Haberi


MİLLET BAHÇESİ, KENTSEL DÖNÜŞÜM VE DİĞERLERİ…

Başkan Kılınç, Bakan Kurum’un Adıyaman Ziyaretini Değerlendirdi:

“BAKANIMIZ BİRÇOK MÜJDEYLE GELDİ”

Bakanlığı tarafından Adıyaman’da yürütülen çalışmaları yerinde görmek için ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, verdiği birbirinden önemli müjdelerle Adıyamanlıları mutlu etti.

Adıyaman ziyaretinde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın göstermiş olduğu hedef doğrultusunda, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ile birlikte Adıyaman’ı marka şehir haline getireceklerini söyleyen Bakan Kurum, şu müjdeleri sıraladı: “Adıyaman’daki yöneticilerimizle bir araya gelerek bu güzel şehrimizin sorunlarını ve problemlerini konuştuk ve belli kararlar aldık. Süreç içerisinde inşallah bu projeleri bir bir hayata geçireceğiz. Cumhurbaşkanımızın göstermiş olduğu hedef ve vizyon doğrultusunda şehirlerimizi marka şehir haline getirecek adımları ve projeleri üretmeye çalışıyoruz. Bu anlamda Adıyaman’da da yine belediye başkanımızla birlikte ciddi adımlar atıyor olacağız. Bugün Adıyaman’ımıza ilişkin aldığımız kararlardan en önemlilerini sıralayacak olursak; öncelikler Mara ve Musalla Mahallelerinde bin 760 hak sahibinin olduğu 610 bin metrekarelik bir alan var. Gerçekten bu alana baktığımızda hem sosyal donatı anlamında hem de binaların üst yapısı anlamında deprem riski taşıyan bir mahallemiz ve acilen kentsel dönüşüme girilmesi ve dönüştürmesi gereken bir alan. Biz bu alanımızı 3 etaba ayıracağız. İlk etapta yaklaşık 500-600 konutluk bir proje olacak ve bu kısmı yılsonuna kadar projelendireceğiz. Oradaki hak sahibi vatandaşlarımızla görüşeceğiz ve önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde ihale etmek suretiyle akabinde de etaplar halinde diğer etapları görüşmek ve buradaki dönüşüm sürecini inşallah 2023 yılına kadar başlayıp bitirmek suretiyle bu mahallelerimizin dönüşümünü de yapmış olacağız. Vatandaşımıza mevcut değerinden aşağı değer vermeden, yine onların rızası çerçevesinde onlarla gönül birliği içerisinde bu dönüşüm sürecini yöneteceğiz. Onlara kira desteği vereceğiz ve fiilen buradaki dönüşüm sürecini de hızlı bir şekilde başlatmış olacağız.”

“RESTORASYON ÇALIŞMALARIYLA ADIYAMAN’IN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK”

Adıyaman’ın tarihi noktalarının restorasyonunu yapmayı planladıklarını da sözlerine ekleyen Bakan Kurum, “Kentsel Dönüşüm projesinin yanı sıra Adıyaman'ımızın tarihi ve kültürel değerleri olan kale etrafındaki Oturakçılar Çarşısı Pazarı, Ulu Cami, Kap Cami ve Kale etrafındaki alanların restorasyonu ve ihyası için bir iyileştirme çalışmasını da başlatacağız. Oturakçılar Çarşısındaki bu dönüşüm projesinde yine belediyemiz, İller Bankası Genel Müdürlüğümüz ve bakanlığımızla birlikte bu süreci yürüteceğiz. Sokak sağlıklaştırma işine de 10 milyon lira kaynak aktaracağız. Bu 10 milyonluk kaynağın bir kısmını bakanlığımız İller Bankası kanalıyla hibe verecek, bir kısmı belediyemiz, bir kısmı da GAP İdaremizce karşılanacak ve buradaki dönüşümü yapmak üzere adımlarımızı atmış olacağız. İnşallah bu projemiz de 2020 yılına kadar başlayıp etaplar halinde tamamlanacak” diye konuştu.

“MİLLET BAHÇESİ’NİN İLK ETABINI 2020’DE TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ”

Her ile bir Millet Bahçesi sözleri olduğunu da hatırlatan Bakan Kurum, Adıyaman Millet Bahçesi ile ilgili olarak şu müjdeleri sıraladı: “Adıyaman’ımıza bir Millet Bahçesi kazandırmak üzere projelerimizi yaptık ve Eğriçayı bölgesinde bir Millet Bahçesi yapıyoruz. Toplamda burası 460 bin metrekarelik bir alan. İlk etapta yılsonuna kadar TOKİ yetkililerimizle birlikte yapacak ve önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde ihalesini yapıp yine 2020 yılı içerisinde 200 bin metrekarelik ilk etabının projesi ve imalatı tamamlamak ve Adıyamanlı kardeşlerimizin hizmetine sunmak üzere bitirmiş olacağız. Bunun dışında Adıyaman merkezde asbestli borularımız var maalesef. İçme suyu burada asbestli borulardan sağlanıyor ve buna ilişkin bir proje geliştirdik. Merkez içme suyu borularının yine isale hattının yağmur suyu hatlarının değiştirilmesi amacıyla yaklaşık 40 milyon avroluk yani yaklaşık 250 milyon TL bedelli bu projeyi de önümüzdeki yıl itibariyle başlamış olacağız ve etaplar halinde bitirmeyi planlıyoruz.”

BELEDİYE BAŞKANI KILINÇ’TAN, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE BAKAN KURUM’A TEŞEKKÜR

Adıyaman merkez ve ilçeleri için oldukça önemli sayılan birçok yatırım ile ilgili müjdeler veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum’un Adıyaman ziyaretini değerlendiren Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ise yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı ve Başkomutan R. Tayyip Erdoğan’ın selamlarıyla ilimize teşrif eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Adıyaman’a yapılacak projeler ile ilgili yapığı açıklamaların kendilerini çok mutlu ettiğini dile getirerek, şunları söyledi: “Adıyaman’ımızda devam eden yatırımları ve gerçekleştirilmesi planlanan projeleri incelemek üzere ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, belediyemiz tarafından devam eden yatırımlar ve çalışmalar hakkında bilgiler verdik. Bakanımız, sürdürdüğümüz çalışmalarla ilgili destek sözü vererek, özellikle Eğriçay Millet Bahçesi, ilk etapta Mara ve Musalla Mahallelerinde planlanan Kentsel Dönüşüm projesi, içme suyu boruları ile yağmur suyu hatlarının değişimi, tarihi özellikleri bakımından farklı bir öneme sahip olan Ulu Cami, Kab Cami, Oturakçı Pazarı, Tuz Hanı ile Kale etrafındaki işyerlerinin restorasyon çalışmaları ile daha bir çok önemli projenin tamamlanarak hizmete sunulacağının müjdesini verdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın selamları ile gelen bakanımıza, vermiş ve vereceği destekten dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Kaynak: (AYG) - Adıyaman'da Yenigün Gazetesi Editör: Tayfun Güzel
 
Etiketler: BAKAN, KURUM:“BELEDİYE, BAŞKANIMIZLA, BİRLİKTE, ADIYAMAN’I, MARKA, ŞEHİR, HALİNE, GETİRECEĞİZ”,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
En Çok Okunanlar
JETLER ADIYAMAN DAĞLARINDA TERÖRİSTLERE BOMBA YAĞDIRDI
TERÖRİSTLERE AİT ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ
KAHTADA ŞİMŞEK AİLESİNİ YASA BOĞAN HABER
GÖKSU KÖPRÜSÜNE YIKIM KARARI
İŞ ADAMINDAN BELEDİYEYE MASKE BAĞIŞI
GÖLBAŞI'NDA VAKA SAYISI ARTIYOR
CHP ADIYAMAN GENÇLİK KOLLARINDAN 1 MAYIS AÇIKLAMASI
ADIYAMAN AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ YENİ TİP KORONAVİRÜSLE MÜCADELEYE MASKE ÜRETİMİYLE DESTEK VERİYOR
ADIYAMAN'DA 87 MİLYON TL ÖDEME YAPILDI
TÜRK-İŞ ADIYAMAN SENDİKA BAŞ TEMSİLCİLİĞİNDEN 1 MAYIS AÇIKLAMASI
GÖLBAŞI BELEDİYESİNDEN GENÇLERE MÜJDE
ADIYAMAN VALİLİĞİ İL HIFZISSIHHA KURUL KARARI
GÖLBAŞI İLÇESİ HAYELET KENTE DÖNDÜ
İŞADAMI GÜRSOY: “BUGÜNLERİ ANALARIMIZIN DUALARIYLA ATLATACAĞIZ”
TÜFAD'TAN GAZETECİLERE SPOR PAKETİ
DR. YILMAZ ARI'DAN, DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ'A DESTEK AÇIKLAMASI
TİGAD’DAN 1 MAYIS AÇIKLAMASI
CHP’Lİ TUTDERE: İŞÇİYE EMEKÇİYE FAİZLE BORÇ VERMENİN, VERGİSİNİ FAİZLE ERTELEMENİN ADI NE ZAMANDAN BERİ DESTEK OLDU?
YENİDEN REFAH PARTİSİ ADIYAMAN TEŞKİLATINDAN KAN BAĞIŞI
BAŞKAN KILINÇ ‘1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ’NÜ KUTLADI
GGF BAŞKANI MEHMET ÇELİK: YEREL GAZETE, RADYO VE TV’LER DESTEKLENMELİ
CHP’Lİ TUTDERE: MİLLET KUCAKLAYICI VE BİRLEŞTİRİCİ BİR SİYASET BEKLEMEKTEDİR.
KARANTİNA SÜRECİ TAMAMLANAN VATANDAŞLAR İLLERİNE GÖNDERİLDİ
BÖLÜKYAYLA BELEDİYE BAŞKANI GAFFARİ AKKUŞ 12 MAYIS HEMŞİRELER GÜNÜ DOLAYISI İLE BİR MESAJ YAYIMLADI.
BAŞKAN KILINÇ STK TEMSİLCİLERİYLE PANDEMİYİ DEĞERLENDİRDİ
TGK YÖNETİMİNDEN SEKTÖRE DESTEK ÇAĞRISI: "MEDYA VE ÇALIŞANLARI ZOR DURUMDA"
VATANDAŞLARA PSİKO SOSYAL DESTEK DEVAM EDİYOR
İL MÜDÜRÜ ÇELİK’TEN ANNELER GÜNÜ MESAJI
CHP’Lİ TUTDERE: SAVUNMA MAKAMI ZOR DURUMDA!
İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜ GÜLDÜ
KARDEŞLER ARASINDA SİLAHLI KAVGA
BÜTÜN EMEKÇİLERİMİZİN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNLERİNİ TEBRİK EDİYORUM
ADIYAMAN'DA BAŞARILI TRAFİKÇİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
HASTA KÖPEK, ADIYAMAN BELEDİYESİ TARAFINDAN TEDAVİ EDİLDİ
ADIYAMANLILAR VAKFI GÖNÜLLERE DOKUNMAYA DEVAM EDİYOR
BEŞPINAR MARİNA PİKNİK ALANI YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR
KORONAVİRÜS ELEKTRİK TALEP SÜRESİNİ DEĞİŞTİRDİ
İL ÖZEL İDARE 11 EKİPLE İLAÇLAMA YAPIYOR
SPORDER'İN ESKİ SPORCULARI KIZILAY'IN ÇAĞRISINA KAYITSIZ KALMADI...
ADIYAMAN'DA BERBERLER DENETLEDİ
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Adıyaman
Az Bulutlu
Güncelleme: 28.05.2020
Bugün
15° - 29°
Cuma
18° - 32°
Cumartesi
17° - 25°
Adıyaman

Güncelleme: 27.05.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı